Kamerové a sledovací systémy

Kamerové systémy – CCTV slouží jako důležitá součást zabezpečení objektů, sledování pohybu osob a vozidel popř. technologických procesů. Monitorování událostí z povzdálí (bez bezprostřední účasti lidí) přináší značné snížení nebezpečí ohrožení, jak osudových tak vynucených. Systémy CCTV jsou skutečným prostředkem boje proti kriminálním jevům a přispívají ke zvýšení jeho efektivity a zajištění bezpečnosti.

852a7a5b-a5a6-4eeb-8ed4-d617fb763ba2-cs

V současné době tuto technologii posouvá kupředu číslicová technika a rozvoj síťových aplikací. Tyto dvě techniky stále více zastupují dosavadní analogovou. V oblasti CCTV číslicová technika se ujala nejen ve vztahu ke kamerám, v registraci a archivaci, ale také v přenosu televizního signálu, který má bezprostřední vliv na kvalitu přinášeného obrazu.

 
3ade7366-e0fd-420f-9a6c-50391267ef61-cs  72c962ec-7365-4798-b993-daa15c05ab26-cs
Pro PC instalace používáme profesionální kamerové systémy NUUO a GeoVision.

Tyto systémy jsou dodávány v provedení jak pro vnitřní použití, tak pro nasazení do venkovního prostředí a mohou být koncipovány jako černobílé, barevné nebo kombinované. Zde existuje opět celý sortiment aplikací od jednoduchých, až po ty nejnáročnější aplikace, které umožňují záznam, přepínání a zobrazení více kamer. K tomuto účelu jsou používány přepínače, kvadrátory, multiplexery, timelapsy a další prvky, které jsou určeny speciálně k tomuto účelu. Jednotlivé tyto komponenty od předních světových výrobců (BURLE, PANASONIC, SONY, PHILIPS) mají certifikaci splňující požadavky i pro ty nejnáročnější aplikace . Vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem v tomto oboru jsme Vám schopni navrhnout pro konkrétní případ takový systém, ve kterém je možno sledovat i vzdálená pracoviště na jednom monitorovacím místě. Propojení je možno provést standardně koaxiálním kabelem, což je nejlevnější řešení, ale je omezeno vzdáleností. Pro větší vzdálenosti přenos možno provést po twistovaném dvoudrátu, optickém kabelu po telefonní lince nebo bezdrátově.

Docházkové systémy jsou určeny k evidenci a automatickému zpracování odpracované doby s využitím identifikačních karet. Nahrazují doposud používané „ruční“ způsoby evidence docházky – píchací hodiny nebo psaní do sešitu a výpočet odpracované doby na kalkulačce.

c0660dc5-276c-4f5b-b39f-5c2b2ed76655-cs
 
 

Ve spojení s turnikety a elektromagnetickými zámky umožňují kontrolu a zamezení vstupu neoprávněných osob do objektu. Údaje o docházce osob, získané ve snímačích identifikačních karet, se ukládají v počítači a zpracovávají se softwarem pro výpočet pracovní doby. Systém umožňuje kontroly, opravy chybných nebo chybějících dat, prohlížení přehledů a tisky sestav. Data jsou proti neoprávněným úpravám a prohlížením chráněny hesly. Pro další zpracování výsledných dat odpracované doby v navazujících systémech (mzdy, statistika…) je možné data uložit do libovolného výstupního souboru.

Elektronické přístupové systémy představují soubor hardwarového a programového vybavení jehož účelem je kontrola přístupu osob do objektů a místností.

Vchodové dveře sledovaných místností jsou opatřeny přístupovými terminály a autorizovaní uživatelé jsou vybaveni identifikačním mediem. Struktura kontroly přístupu může splňovat i nejnáročnější požadavky na organizaci a i firmy. Nastavením terminálů lze rozvrstvit přístup uživatelů do jednotlivých budov, bloků, poschodí a místností.